Doradztwo dla gastronomii

Szybki Kontakt

Innersource to firma działająca w obszarze doradztwa dla branży gastronomicznej.  Przygotowana oferta zapewnia wsparcie na każdym etapie działania restauracji. Dzięki naszemu doświadczeniu pomagamy dopiero co powstającym lokalom z powodzeniem wejść na rynek, nie pozostawiając bez wsparcia istniejących już restauracji, często borykających się z problemami wewnętrznymi. Wieloletnia praktyka pozwala nam spojrzeć na każdy przypadek z dystansem i zaproponować indywidualnie dopasowane rozwiązania dla każdego Klienta.

Sprawdź naszą ofertę

Decydując się na rozpoczęcie działalności gastronomicznej musimy wziąć pod uwagę lokalizację, specyfikę odwiedzających klientów czy rodzaj serwowanego menu. Oprócz najważniejszych rzeczy takich jak przestronne wnętrze czy funkcjonalna kuchnia, ważne są także detale – odpowiednie światło czy muzyka, które mogą zupełnie odmienić charakter Twojego lokalu i to w jaki sposób będzie postrzegany przez klientów.

Wiemy jak ważnym aspektem przy planowaniu inwestycji są finanse, dlatego i na tym etapie przychodzimy naszym klientom z pomocą. Nie mają przed nami tajemnic fundusze unijne, kredyty zaciągane na rozwój działalności, leasingi czy systemy franczyzowe. Tworzymy biznesplany i pomagamy w wyborze najbardziej odpowiedniego  rodzaju finansowania, dopasowanego do danej inwestycji.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opracowanie niespotykanej wcześniej identyfikacji wizualnej lokalu jest nie lada wyzwaniem. Współpracując ze specjalistami pomagamy naszym klientom w przygotowaniu oryginalnych projektów logotypów, stron internetowych czy doradzając w kwestiach związanych z brandingiem pomieszczeń.

Współpracując z restauratorami bardzo często spotykamy się z problemem braku komunikacji na linii klient – restauracja. Pomagamy wybrać kanały komunikacji odpowiednie dla specyfiki danego przedsięwzięcia. Dzięki analizie konkurencji czy poznaniu profilu klienta poznajemy środowisko, w którym funkcjonuje lokal i dzięki temu możemy zaproponować indywidualnie dopasowane działania mające na celu polepszenie wizerunku, podniesienie świadomości marki czy promocji restauracji w mediach.

Tworząc kartę dań musimy mieć przede wszystkim na uwadze jakość i dostępność składników z których będziemy korzystać. Dlatego doradzając w kwestiach związanych z menu, pomagamy naszym klientom dobrać odpowiednich dostawców, konsultujemy także receptury biorąc pod uwagę odpowiedni food cost.

Wiemy jak ważny jest profesjonalnie przeprowadzony  proces rekrutacji. Dobry pracownik w restauracji to ważny element, dlatego pomagamy restauratorom w znalezieniu najbardziej odpowiednich osób do pracy w gastronomii. Dodatkowo doradzamy jak stworzyć odpowiednie ogłoszenia, aby przeprowadzony proces rekrutacji zakończył się sukcesem i zatrudnieniem pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Pomagamy określać zakres obowiązków, wspieramy przy wdrożeniach całych zespołów, tworzymy ścieżki awansów, a także asystujemy w procesach integracji.

Gdy pojawia się niezidentyfikowany problem w funkcjonowaniu lokalu przeprowadzamy audyty jakości usług, analizujemy finanse, sprawdzamy rezultaty dotychczasowych działań marketingowych i sprzedażowych oraz zachowanie personelu. Dzięki tym czynnościom wspólnie z właścicielami przygotowujemy gotowy program naprawczy do wdrożenia w restauracji.

Pomagamy prężnie działającym restauracjom w pozyskiwaniu inwestorów czy otwieraniu nowych lokalizacji. Wspieramy idee i realizujemy pomysły, które mogą przełożyć się na rozwój restauracji.

ZWIĘKSZ SZANSE POWODZENIA SWOJEJ RESTAURACJI NA RYNKU!