Czym są kosmetyki antyoksydacyjne i jakie jest ich zastosowanie?

Czym są kosmetyki antyoksydacyjne i jakie jest ich zastosowanie?

Dbałość o nieskazitelną cerę i próba opóźnienia procesów starzenia przyczyniają się do sięgania nie tylko po kosmetyki, które wpływają na wygląd skóry, ale też o jej zdrowie i witalność. Stosowanie preparatów antyoksydacyjnych, zawierających szereg witamin, wspomaga proces odbudowy kolagenu i elastyny, mając duży wpływ na kondycję i odpowiednią pielęgnację każdego rodzaju cery.

Co to są kosmetyki antyoksydacyjne i jakie są ich zalety?

Stres, zmęczenie, nieregularny tryb życia – to tylko niektóre z przyczyn, które wpływają na pogorszenie się jakości cery. Antyoksydacyjne kosmetyki, bogate w związki odpowiedzialne za neutralizowanie wolnych rodników, zapobiegają szkodliwym procesom utleniania w organizmie, które prowadzą do uszkodzenia włókiem kolagenowych i elastynowych, odpowiedzialnych za szybsze starzenie się skóry, jak również za choroby skórne.

Zastosowanie kosmetyków antyoksydacyjnych. 

Kosmetyki antyoksydacyjne, posiadają w swoim składzie przeciwutleniacze, dodawane w niewielkich stężeniach. Dzięki temu nie jest wyczuwalny ich zapach, barwa, czy też konsystencja. Wykorzystywane w kosmetyce antyoksydanty powinny charakteryzować się:

  • nietoksycznością
  • tolerancją skórną
  • trwałością w podwyższonej temperaturze
  • odpornością na działanie czynników chemicznych i fizycznych
  • wysoką skutecznością

Kosmetyki te są zalecane dla osób, które skończyły 25 rok życia, prowadzących nieregularny i intensywny tryb życia, jak również dla osób palących. Zastosowanie kosmetyków antyoksydacyjnych podczas porannej pielęgnacji skóry najlepiej wykorzystuje ich potencjał, a zawarte w nich dodatkowo witaminy A,C i E poprawiają wygląd, wspomagają siły naturalnego enzymu chroniącego skórę przed wolnymi rodnikami oraz niwelują plamki i przebarwienia.

Rodzaje kosmetyków antyoksydacyjnych.

Nie tylko twarz narażona jest na procesy, które osłabiają kondycję skóry. Szampony i odżywki o właściwościach przeciwutleniających, takich jak z serii Element Cosmetics, zabezpieczają skórę głowy przez zanieczyszczeniami, promieniami UV, regenerują i odświeżają.

Aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę, równie ważne jest nie tylko samo stosowanie kosmetyków antyoksydacyjnych, ale także wspomaganie od środka – odpowiednia dieta, suplementacja, rezygnacja z używek.

Share This

What's your reaction?
0Smile0Lol0Wow0Love0Sad0Angry

Zostaw komentarz