Demakijaż – czy stosowanie oliwki jest skuteczne do oczyszczania twarzy?


Demakijaż twarzy jest ważną czynnością, która powinna być wykonywana codziennie. Jego zadaniem jest nie tylko usunięcie wykonanego makijażu, ale też zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka. Zabieg ten pozwala skórze oddychać i dba o jej właściwe odżywienie.

Preparaty do demakijażu – jakie wybrać?

Mleczka, pianki, żele do twarzy, płyny micelarne – w zależności od upodobań, jest wiele metod na oczyszczanie twarzy. Coraz większą popularnością ze względu na zalety, jakie posiada, cieszy się oliwka do demakijażu. Oliwki nie łączą się z wodą, ale z innymi tłustymi substancjami już tak. Dlatego bez problemu usuwają z twarzy wszystkie tłuste substancje, rozpuszczają tusz do rzęs oraz wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone na skórze w ciągu dnia.

Zalety stosowania oliwki do demakijażu. 

Stosowanie oliwki do demakijażu nie powoduje podrażnień naturalnego płaszcza ochronnego skóry oraz dostarcza jej cennych składników pielęgnujących. Nadają się one do każdego rodzaju cery, a usuwanie makijażu z oczu nie powoduje nieprzyjemnego pieczenia i szczypania. 

Dzięki oliwce do demakijażu:

  • skóra jest oczyszczona bez podrażnienia naturalnej bariery ochronnej
  • makijaż i zanieczyszczenia takie jak brud, kurz, smog zostają usunięte
  • następuje regulacja poziomu sebum
  • zatkane pory zostają otwarte
  • skóra otrzymuje cenne składniki pielęgnujące
  • stany zapalne i podrażnienia zostają złagodzone
  • nie następuje przesuszenie skóry

Jaką oliwkę do demakijażu wybrać?

Oliwki do usuwania makijażu wykonane są z mieszanek na bazie olejów roślinnych. W składzie oliwki do demakijażu Bishojo, znajduje się również m.in. olej z kamelii japońskiej, czy olej ze słodkich migdałów, które nawilżają i wygładzają skórę, a olej z rokitnika łagodzi podrażnienia. Preparaty są przeznaczone do każdego rodzaju cery, istnieją jednak również oliwki do poszczególnych jej typów.

Aby prawidłowo wykonać demakijaż, wystarczy nałożyć oliwkę na wilgotną skórę i delikatnie masować twarz opuszkami palców. Następnie należy zmyć go wodą lub delikatnym żelem. Tak oczyszczona skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Share This

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *