Jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne do ochrony oczu

Jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne do ochrony oczu

Jak chronić oczy przed słońcem

Ochrona oczu przed słońcem jest bardzo ważna. Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko akcesorium mody ale przede wszystkim narzędzie do ochrony oczu przed słońcem i promieniami UV.

Niektórzy uważają, że nie muszą nosić okularów przeciwsłonecznych, ponieważ przebywają w mniej nasłonecznionym miejscu lub po prostu nie razi ich słońce. Nie jest to do końca prawidłowe myślenie, ponieważ promienie UV występują wszędzie, co oznacza, że nadal mogą uszkodzić oczy, nawet jeśli nosisz kapelusz lub siedzisz pod parasolem w słoneczny dzień.

Najlepszy filtr przeciwsłoneczny w okularach nie tylko chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV; chroni również Twoje oczy!

Jak działa filtr UV w okularach?

Filtry UV są stosowane w okularach w celu ochrony oczu przed światłem UV. Mogą być również używane do ochrony oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Ochrona przeciwsłoneczna w okularach to rodzaj ochrony przeciwsłonecznej, który nakłada się na okulary. Pomaga zapewnić ochronę przed promieniami ultrafioletowymi, które przechodzą przez soczewki i mogą powodować zaćmę i zwyrodnienie plamki żółtej.

Soczewka okularów z filtrem UV posiada dodatkową warstwę, która blokuje wszystkie fale o długości poniżej 400 nm, czyli głównie UVA, ale także trochę UVB.

Jakie są rodzaje filtrów UV w okularach

W okularach występują dwa rodzaje filtrów UV – fizyczne i chemiczne. Fizyczne filtry UV to te, które pochłaniają światło słoneczne i można je znaleźć w okularach przeciwsłonecznych. Chemiczne filtry UV to te, które blokują dostęp promieni słonecznych do oczu i można je znaleźć w soczewkach kontaktowych. . Chemiczne filtry UV w soczewkach kontaktowych to świetna opcja dla osób noszących okulary i mających wrażliwość na słońce. . Są mniej podatne na wysuszenie i powinny być stosowane w połączeniu z innymi środkami ochrony przeciwsłonecznej. Soczewki kontaktowe filtrujące światło Soczewki, które blokują określone rodzaje światła, mogą złagodzić niektóre wizualne objawy choroby. Na przykład soczewki blokujące niebieskie światło mogą zmniejszyć objawy światłowstrętu (wrażliwość na jasne światło).

Oznakowanie filtrów, co oznacza filtr UV 400

Filtr UV 400 to rodzaj filtra, który blokuje większość światła ultrafioletowego. Ten filtr zapobiega uszkodzeniom skóry i oczu przez promieniowanie UV.

Filtry UV 400 są również używane do blokowania światła UV z lamp fluorescencyjnych i lamp rtęciowych, które mogą powodować uszkodzenie oczu, bóle głowy lub inne problemy.

Ten filtr nie nadaje się do użytku w środowiskach, w których musisz widzieć wyraźnie w warunkach słabego oświetlenia.

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych i ich działanie na oczy

Niektóre z najpopularniejszych rodzajów okularów przeciwsłonecznych to soczewki polaryzacyjne. Zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia odblasków i zapewnienia ochrony przed promieniami UVA i UVB. Soczewki polaryzacyjne składają się z filtra liniowego, który jest ustawiony prostopadle do drugiego filtra w soczewce. Dwa filtry współpracują ze sobą, blokując światło pochodzące z jednego kierunku, jednocześnie przepuszczając je z innego kierunku.

Kolor soczewek przeciwsłonecznych również może mieć wpływ na to, jak dobrze oczy są chronione przed promieniami UV. Niebieskie okulary przeciwsłoneczne mogą pomóc zmniejszyć ilość niebieskiego światła docierającego do oczu, co może być szkodliwe dla siatkówki.

Gdzie można kupić spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne?

Okulary polaryzacyjne można kupić w wielu różnych miejscach, w tym w domach towarowych, sklepach optycznych, sklepach z okularami przeciwsłonecznymi i sklepach internetowych. Można je również znaleźć w wielu sklepach z artykułami sportowymi.

Kategorie przyciemnienia soczewek

Kategorie odcieni soczewek to kolor soczewki. Istnieją trzy różne typy soczewek: kategoria 3, kategoria 2 i kategoria 1. Soczewki kategorii 3 są bursztynowe i blokują 100% promieni UV. Soczewki kategorii 2 są zielone lub brązowe i blokują część promieni UV, ale nie wszystkie. Soczewki kategorii 1 są przezroczyste i nie blokują promieni UV.

Share This

What's your reaction?
0Smile0Lol0Wow0Love0Sad0Angry

Zostaw komentarz