Naturalne sposoby walki z łupieżem

Naturalne sposoby walki z łupieżem

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które szybko i skutecznie potrafią zwalczyć łupież. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie szampony przeciwłupieżowe korzystnie wpływają na wygląd włosów i stan skóry głowy. Z tego powodu, w walce z łupieżem warto postawić na naturalne produkty kosmetyczne. 

Łupież może być zwalczony poprzez zahamowanie rozwoju mikroorganizmów oraz regulacje pracy gruczołów łojowych. Z tego powodu, stosowane kosmetyki pielęgnacyjne w swoim składzie powinny zawierać składniki przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, a także przeciwłojotokowe. Jest to jeden z powodów, dla którego warto postawić na naturalną pielęgnację, która nie zawiera substancji chemicznych. 

szampon

Skład naturalnych szamponów przeciwłupieżowych

Tego rodzaju produkty, najczęściej powstają na bazie naturalnych składników takich jak zioła, w tym m.in.: pokrzywa zwyczajna, rumianek pospolity, iglica pospolita i wiele innych. Osoby zmagające się z nadmiernym łupieżem, nie muszą więc obawiać się takich szkodliwych składników jak parabeny czy silikony. Zamiast tego, związki roślinne zawarte w naturalnych szamponach przeciwłupieżowych, często mają właściwości przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia, bakteriostatyczne, regulujące metabolizm komórek, a także normalizujące prace gruczołów łojowych. Naturalne szampony przeciwłupieżowe zaleca się stosować regularnie, nawet kilka razy w tygodniu. Produkt powinno się wcierać w skórę głowy do czasu, aż nie wytworzy się piana, a następnie pozostawić go na włosach przez kilka minut.

Share This

What's your reaction?
0Smile0Lol0Wow1Love0Sad0Angry

Zostaw komentarz