Jak skutecznie wspierać terapię antyalkoholową? – problem słabej głowy


Wielu alkoholików pragnie uwolnić się od pokusy sięgania po trunek. Z tej pułapki trudno jednak się wyrwać. Alkohol dostępny jest dosłownie wszędzie – w sklepach, restauracjach, u znajomych, na spotkaniach rodzinnych, itd. Chory ma trudności z opanowaniem swej rządzy, nawet mimo uczęszczania na terapię.

Z jakimi trudnościami spotyka się alkoholik?

Alkoholik codziennie toczy walkę z samym sobą, jak również pokusami świata zewnętrznego. Przykładem mogą być następujące sytuacje:

  • robienie zwykłych zakupów – tu alkohol jest łatwo dostępny na półkach sklepowych, a ponadto czynnikiem wzmagającym chęci są promocje
  • spotkania rodzinne – tu alkohol znajduje się prawie na każdym polskim stole, gdyż w mentalności ludzkiej potrzebny jest on do toastów
  • spotkania w gronie znajomych – wstyd odmowy bierze często tutaj górę

To tylko niektóre pułapki świata zewnętrznego, które mogą zaprzepaścić cały proces odwyku. Należy mieć jednak na uwadze, że oprócz tych czynników, chory toczy codziennie, przez całe lata walkę z samym sobą. Chodzi tu głównie o tłumienie własnych problemów i negatywnych uczuć (na zasadzie pić = zapomnieć).

Jak w skuteczny sposób walczyć ze słabością do alkoholu?

Alkoholik może wesprzeć swą walkę stosując na każdym etapie leczenia wszywkę alkoholową. To wszczepienie pod tkankę skórną tabletek Disulfiramu z substancją silnie reagującą w połączeniu z alkoholem. Reakcje te mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia alkoholika. W ten sposób nabiera on do alkoholu afektu i przestaje po niego sięgać.

Wszywkę alkoholową można wykonać w Centrum Medycznym Alkomedica. Na zabieg nie trzeba mieć skierowania. Efekty utrzymują się do 12 miesięcy. Dużym atutem zaszycia alkoholowego jest możliwość jego powtórzenia tyle razy, ile wymagają tego nasze potrzeby.

Dzięki wszywce alkoholowej psychoterapia będzie zatem krótsza i efektywna, chory nauczy się asertywnej postawy odmawiania i zmniejszy swoje zainteresowanie trunkiem jako łatwą drogą do radzenia sobie z problemami. Aby umówić się na zabieg wszywki alkoholowej wystarczy odwiedzić stronę https://www.alkomedica.pl/wszywka-alkoholowa.html

Share This

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *